Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednym


Kraj bez prezydenta
Jan Wszołek / 28.09.2006 09:32
Żyjemy w kraju, w którym nie funkcjonuje zapisany w konstytucji rozdział władzy prezydenta i premiera. Tych, którzy mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, musi przekonać zachowanie głowy państwa w związku z aferą "korupcji politycznej".

Rydzyk w parlamencie
Maciej Sieradzki / 16.02.2005 13:06
Pod patronatem dyrektora Radia Maryja ma powstać nowa partia polityczna. Twórcy nowej siły politycznej stawiają sobie za cel wygrać wybory.

Partyzantka przedwyborcza
Maciej Sieradzki / 15.02.2005 09:15
Coraz bardziej widoczne staje się fakt, iż wybory parlamentarne są tuż, tuż. Z dnia na dzień można zaobserwować znaczące zmiany i zawirowania na scenie politycznej i nie tylko.

Szokujące fakty!
Dariusz Boniukiewicz / 23.06.2004 23:08
Rząd Marka Belki skazany na sukces! - inaczej zapłacimy z własnych kieszeni...
Rada Europy dyskryminuje angielski...

Dlaczego warto protestować 29 marca?
Piotr Marczewski / 28.03.2003 18:15
Wkrótce minie tydzień odkąd trwają działania wojenne w Iraku. Giną kolejni ludzie. Po stronie irackiej cywile i żołnierze Saddama Husajna. Po stronie nazywanej „koalicyjną” głównie Brytyjczycy oraz emigranci, którzy m.in. ze względów ekonomicznych zdecydowali się zasilić armię amerykańską. Ostatnią tezę łatwo mogą obronić wstrząsające zdjęcia z filmu przedstawiającego jeńców amerykańskich, które to zostały pokazane w tym tygodniu przez telewizję iracką.

Wolność słowa
Janusz Korwin-Mikke / 25.03.2003 16:19
Niedawno czytałem biadolenie jakiegoś socjologa – zapomniałem, gdzie i czyje, przepraszam – że w Polsce nie ma niezależnych mediów. A więc należy media upaństwowić, tym samym przywracając im niezależność od tych wstrętnych kapitalistów!!!

Tajemnice Unii Europejskiej
Stanisław Michalkiewicz / 19.03.2003 17:06
Po referendum w Irlandii, które wywołało euforię wśród polskich eurofilów, prawdopodobieństwo skutecznego wciągnięcia Polski do Unii Europejskiej znacznie wzrosło. Z tego względu należy spodziewać się nasilenia stręczycielskiej propagandy, nie tylko dlatego, by przed nadchodzącym referendum akcesyjnym przekonać sceptyków i utwierdzić zwolenników, ale również dlatego, by zagłuszyć niepokój sumienia tych, którzy jeszcze je zachowali. Coś takiego niewątpliwie występuje zwłaszcza u tzw. katolików świeckich, zaangażowanych w prounijną propagandę.

Taka jest prawda – nieprawda...
Agnieszka Nowacka / 18.03.2003 17:45
Konieczne są kompromisy. Taka jest prawda, nieprawda, i innej prawdy nie ma, ideały nijak się mają do rzeczywistości. I choć nie da się pasować idei do fałszu, to tak właśnie konstruowana jest teraźniejszość; teraźniejszość medialna, wykreowana, sterowana.

Ostatni sprawiedliwy
Krzysztof Różycki / 18.03.2003 17:32
Kwaśniewski chce zostać w przyszłości premierem

Jerzy Urban, symbol PRL-u okresu stanu wojennego, zażarty antyklerykał, dziś (być może) ostatni ideowy polski socjaldemokrata, pogrążył własne SLD i premiera Leszka Millera bardziej niż cała nieudolna opozycja razem wzięta. Dlaczego to zrobił? Z inspiracji prezydenta, dla zwiększenia sprzedaży „Nie”, a może z zamiłowania do prowokacji?

Margueritte: Co zostało z marzeń "Solidarności"
Bernard Margueritte / 14.03.2003 16:05
Według ankiety "Eurostatu" bezrobocie w krajach kandydujących do Unii Europejskiej (bez Malty i Turcji) osiągnęło poziom 13 proc. ludności aktywnej zawodowo (w porównaniu do UE, gdzie wynosi 7, 3 proc.). Proporcja rozkłada się od 4 proc. na Cyprze do 20 proc. w Polsce .Ta ostatnia wielkość ilustruje drugą stronę medalu kapitalistycznego w kraju, który wraz z powstaniem "Solidarności" śnił o społeczeństwie bardziej ludzkim. Podobnie jak materializm komunistyczny, materializm neoliberalny poniósł w Polsce klęskę.

  | < 1 >  | 2  | 3  | Następne >>
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Korepetycje z Matematyki - Tranzystory