Newsweek: Matnia Łapińskiego
Autor, 26.05.2003 17:52

Powiązania Mariusza Łapińskiego sięgają korzeniami do ludzi związanych wcześniej z aferą FOZZ - twierdzą dziennikarze tygodnika "Newsweek". Były minister zdrowia Mariusz Łapiński już w pierwszej połowie lat 90. miał obracać się w kręgu ludzi zamieszanych w aferę FOZZ.


W latach 1994-97 Łapiński był nawet osobistym lekarzem Grzegorza Żemka, byłego szefa FOZZ. Dziennikarze potwierdzili posiadanie przez Łapińskiego udziałów w jednej z tzw. spółek FOZZ-owskich. Były minister był udziałowcem firmy Lux-Med. Należące do siebie udziały Łapiński miał sprzedać w 1996 r. znajomemu Żemka - Pawłowi Wiąckowi.

"Minister Łapiński jest jedną z najbardziej irytujących postaci spośród wszystkich, którymi zajmowaliśmy się, tropiąc skandale i afery. Nie chodzi tu nawet o bezprecedensowe ataki na prasę, lecz o całą jego postawę. Pychę, arogancję, demonstracyjnie wystawny styl życia, o którym w ministerstwie krążyły legendy: japońskie sushi, dowożone przez służbowego kierowcę, remont łazienki, luksusowe peugeoty kupowane dla resortu, a wszystko to w otoczce oficjalnych przemówień o trosce o pacjenta i konieczności oszczędzania pieniędzy dla służby zdrowia" - czytamy w Newsweeku.

www.centrumprasowe.net

__________________________________________________________________

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone