Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymProf. Lech Kaczyński apeluje o udział w II turze
www.pis.org.pl / 04.11.2002 16:36

Kandydat PiS na prezydenta stolicy Lech Kaczyński jest pewien sukcesu w II turze wyborów - 10 listopada. Apeluje też o udział w głosowaniu.

"Może to z mojej strony nadmierna pewność siebie, ale tym razem (...) wydaje mi się, że sukces jest pewien. Chodzi jednak o to, ile osób weźmie udział w tej ostatecznej lekcji i jakie będą jej wyniki. Chciałem gorąco zaapelować o udział (w wyborach)" - mówił Kaczyński na niedzielnej konwencji wyborczej w Warszawie.

Podkreślał, że frekwencja jest niezwykle istotna. "To będzie bardzo istotne, jeśli chodzi o ocenę tego, co wydarzy się za tydzień" - powiedział.

Jego zdaniem, w sprawie frekwencji "potrzebna jest mobilizacja". "Różnie może być - 10 listopada to już stosunkowo późna jesień w naszym kraju, różna może być pogoda, mamy po kolei trzy wolne dni - w środku wypada niedziela 10 listopada. Stąd też najpoważniejszym problemem jest frekwencja" - mówił.

W jego ocenie, PiS "jest dzisiaj partią w największych polskich samorządach niezwykle znaczącą". Nawiązując do swojego wyniku mówił: "Zabrakło kilku promili, ja się z tego powodu nie martwię. Nie potrafię się martwić, że garnek jest w 99 proc. pełen (...). Szczególnie, że się nie spodziewałem, absolutnie, że do drugiej rundy nie dojdzie".

Podczas konwencji kandydat dziękował zebranym, w tym swoim współpracownikom, za sukces, jaki osiągnął w I turze wyborów.

"Na państwa współpracę liczę także w ciągu tych czterech, jestem przekonany, że owocnych, ale też i bardzo trudnych, lat" - zwracał się Kaczyński do swoich współpracowników.

Podkreślił, że wprowadzenie nowego standardu uprawiania polityki w Warszawie i w Polsce to "z punktu widzenia naszej ojczyzny niezwykle doniosła, ale też i trudna sprawa". Jego zdaniem, rozwiązanie problemów Warszawy "w warunkach ograniczonej liczby środków to zadanie bardzo, bardzo skomplikowane".

"Ale mam nadzieję, że jeżeli współpraca będzie tak wyglądać, jeżeli tylu ludzi zdolnych, utalentowanych i kompetentnych w wielu dziedzinach będzie pracować razem ze mną, jeżeli uzyskam współpracę radnych, w szczególności klubu PiS, partii, która odniosła w Warszawie wielki sukces, to będziemy wychodzić z tarczą z tej walki, będziemy zwycięzcami" - powiedział.

"Za cztery lata Warszawa będzie miastem, w którym będzie dużo mniej zła niż dziś i dużo więcej dobra" - kontynuował Kaczyński. Choć - jak zastrzegł - nie ma wątpliwości, że zło pozostanie, bo jest treścią naszego życia i nie da się go do końca wytępić.

"Trzeba jednak nieustannie walczyć o to, by było go w życiu publicznym jak najmniej. Będziemy o to walczyć z pełną zaciekłością, co obiecuję" - deklarował.

W pierwszej turze wyborów prezydenta Warszawy lider Prawa i Sprawiedliwości zdobył prawie 50 procent głosów. Do zwycięstwa w pierwszej turze zabrakło mu około dwóch tysięcy trzystu głosów. 10 listopada Kaczyński spotka się w drugiej turze z kandydatem SLD i Unii Pracy Markiem Balickim, który zdobył przed tygodniem prawie 22 procent głosów.

źródło:www.pap.com.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
U2 Bono