Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymGazeta Wyborcza - "Państwowe refundacje poszły na prywatne podróże"
Agnieszka Rosa / 17.12.2002 16:56

Egipt, Tunezja, Turcja, Maroko, Włochy i Grecja to miejsca gdzie w tym roku można było przy odrobinie szczęścia udać się na refundowane wczasy- informuje dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej. Tak wspaniały wypoczynek zapewnia pośrednio Ministerstwo Gospodarki. Kilkanaście dni na ciepłych plażach za jedyne 1000 zł. wymaga jednak pewnych poświęceń.

Po pierwsze zainteresowany musi prowadzić działalność gospodarczą. Po drugie musi się zapisać na kurs Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości- pisze Małgorzata Czyczyło dla Gazety. Koszty kursu na który trzeba sie zapisać aby pojechac w tropiki refunduje Ministerstwo Gospodarki (około 60 proc.). Początkowy koszt to 1999 zł. ( cennik firmy Grand- Lex, kurs trwa dwa dni ).Podobne szkolenie tyle, że 8 miesięczne , zakończone egzaminem kosztuje 1980 zł ( firma nie oferuje wakacji ale fachowe szkolenie). Oferty wypoczynku są różne, można sie udać nawet na Dominikanę. Ale w przypadku tak ekskluzywnej wycieczki koszty rosną. Trzeba wykupić aż cztery szkolenia.
Sprawcą całego zamieszania, a może raczej "nieświadomym" wspólnikiem jest Warmińsko- Mazurska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Formalnie podległa Ministerstwu Gospodarki, powstała aby wspierać i i pomagać w rozwoju małym firmom i przedsiębiorstwom. To ona właśnie refunduje szkolenia. Jak czytamy w Gazecie Wyborczej kierownictwo Agencji zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre ceny szkoleń są zbyt wysokie. Ale Agencja nie ma prawa kontrolowania uczestników kursów ani ich zdobytej wiedzy. Najważniejsze są dokumenty, które świadczą o odbytych szkoleniach. A o ich prawidłowość dba firma Grand- Lex. Wszystko sie zgadza.
Pozornie wszyscy są zadowoleni. Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości zamawiając wycieczki zbiorowe korzysta z rabatów ( od 2001 r. zyskała dzięki temu juz kilkaset tysięcy złotych). Przedsiębiorcy mają półdarmowe wakacje. Cierpią tylko olsztyńscy właściciele biur podróży, ponieważ nikt nie jest zainteresowany ich ofertą . Wszyscy wolą refundowane wczasy. Ale tak naprawdę tracą prawie wszyscy. Zbyt hojne dysponowanie państwowymi pieniędzmi spowodowało, że szybko się skończyły. Nie będzie więc środków na refundację np. studiów podyplomowych. Szkolenie pod palmami nie dla wszystkich okazało sie kokosami.

źródło:www.wyborcza.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone