Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymBorowski: Jestem sługą Sejmu
www.sld.org.pl / 17.10.2002 15:00

Marszałek Marek Borowski zaprzeczył w czwartek zarzutom posłów LPR i Samoobrony, jakoby wykluczając posła Janowskiego ze środowych obrad Sejmu, a następnie usuwając go z sali obrad przy pomocy Straży złamał regulamin niższej izby parlamentu. - Dopóki jestem marszałkiem nie będę tolerował warcholstwa i anarchizowania pracy Sejmu i liberum weto – zaznaczył marszałek Borowski.

Rano kluby parlamentarne LPR i PiS złożyły wniosek o odwołanie Marka Borowskiego z funkcji marszałka.

Borowski zaznaczył, że z pokorą zastosuje się do każdej decyzji Sejmu. – Nie jestem panem, ale sługą Sejmu – podkreślił.

- Mimo wielu próśb poseł Janowski odmawiał opuszczenia sali. Pomimo tego prezydium Sejmu uparcie poszukiwało konsensusu – odniósł się marszałek do zarzutów opozycji. Podkreślił, że decyzję o wykluczeniu Janowskiego z obrad, Komisja Regulaminowa uznała za słuszną. Dodał, że około północy podjął ostatnią próbę przekonania Janowskiego, aby nie blokował sali obrad, ale poseł "kategorycznie odmówił".

- W tej sytuacji pragnąc, po pierwsze, przywrócić stan godny z regulaminem i umożliwić dalsze prowadzenie obrad, co jest podstawowym zadaniem Sejmu, zwróciłem się do Straży Marszałkowskiej o wyprowadzenie posła Janowskiego z sali posiedzeń. Zadanie to Straż Marszałkowska wykonała w sposób właściwy - podkreślił Borowski.

Również marszałek Donald Tusk (PO) stwierdził na antenie Radia Plus, że decyzja Marka Borowskiego o wykluczeniu Janowskiego z obrad była słuszna. - Gdyby to twarde, męskie stanowisko marszałka Borowskiego w sprawie okupacji mównicy przez Pana posła Gabriela Janowskiego, stało się pretekstem do odwołania Pana marszałka Borowskiego, to byłby to jak najgorszy przykład dla tych wszystkich warcholsko nastawionych posłów – podkreślił Tusk. - Jako członek Prezydium Sejmu z całą pewnością będę lojalny wobec marszałka Borowskiego w kwestii wniosku o odwołanie - dodał.

Zarówno wniosek o odwołanie marszałka Borowskiego, jak i sprawa prywatyzacji STOEN-u wywołały burzliwą dyskusję w Sejmie. Posłowie LPR i Samoobrony, mimo licznych upomnień ze strony marszałka, usiłowali sparaliżować prace niższej izby parlamentu. Często też padały z ich strony słowa "hańba" i "zdrada" pod adresem rządu i osoby Borowskiego. Ostatecznie przed godziną 11 na wniosek marszałka Tuska zarządzono przerwę w obradach Sejmu.


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Basen