Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymRzeczpospolita - "Gorące billingi"
www.rzeczpospolita.pl / 18.02.2003 17:12

Dotarliśmy do billingów rozmów telefonicznych, które w gorącym okresie lipca ubiegłego roku prowadzili jedni z bohaterów afery Rywina - sam Rywin i prezes TVP Robert Kwiatkowski.

Tylko przez swoje telefony komórkowe kontaktowali się w ciągu dwóch kluczowych dla sprawy tygodni aż trzynaście razy.

Udało nam się również poznać pełną treść listu, który 16 stycznia tego roku wysłał do prezesa TVP Lew Rywin. Listu tego Robert Kwiatkowski nie zdecydował się upublicznić.

Wykazu połączeń Rywina i Kwiatkowskiego nie mają jeszcze ani prokuratura, ani sejmowa komisja śledcza. "Rzeczpospolitej" udało się dotrzeć do obu billingów już kilka tygodni temu, ale sporo czasu zajęła nam weryfikacja ich autentyczności. Wynika z nich m.in., że w dniu, w którym Rywin po raz pierwszy złożył swą korupcyjną ofertę prezes Agory Wandzie Rapaczyńskiej, Robert Kwiatkowski za pośrednictwem komórki dzwonił do niego trzy razy.

11 lipca 2002 r., czwartek

Tego dnia Rywin pierwszy raz spotyka się z prezes Agory Wandą Rapaczyńską i prosi ją o wykaz postulatów, jakie powinny być spełnione w noweli ustawy o RTV. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 12.00. O 11.48 do Rywina dzwoni Kwiatkowski. Dwie minuty później (11.50) Kwiatkowski dzwoni ponownie.

O 13.00 rozpoczyna się spotkanie szefów mediów z ministrem kultury, są wśród nich m.in. Rapaczyńska, Kwiatkowski, Rywin.

12 lipca, piątek

O 9.53 Robert Kwiatkowski dzwoni do Lwa Rywina.

15 lipca, poniedziałek

Tego dnia Rywin spotyka się z Wandą Rapaczyńską i składa jej korupcyjną ofertę. Z kalendarza prezes Agory wynika, że spotkanie mogło się rozpocząć ok. 11.30. O 11.54 Kwiatkowski dzwoni do Rywina. O 11.56 dzwoni ponownie. O 13.19 dzwoni do Rywina po raz trzeci.

19 lipca, piątek

O godzinie 17.10 Rywin dzwoni do Kwiatkowskiego, a następnie pod numer w swej daczy na Mazurach. O 21.12 Rywin dzwoni do Kwiatkowskiego raz jeszcze.

20 - 21 lipca, sobota - niedziela

Udało nam się ustalić, że te dni państwo Kwiatkowscy spędzają w daczy państwa Rywinów. Byli tam również rok wcześniej. Nie jest to jednak weekend 13 i 14 lipca, kiedy Rywin miał zaprosić na ryby członków "grupy trzymającej władzę", z którymi miał uzgodniać kształt oferty, jaką złoży Agorze.

22 lipca, poniedziałek

O 11.00 rozpoczyna się słynne spotkanie Rywina z Adamem Michnikiem, które naczelny "Gazety Wyborczej" rejestruje na magnetofonie. O 12.31 Rywin dzwoni do Kwiatkowskiego (wcześniej Rywin łączy się z kilkoma innymi numerami, m.in. swojego syna). O 19.30 dochodzi do konfrontacji Rywin - Michnik - Miller.

27 lipca, sobota

O 10.11 Rywin dzwoni do Kwiatkowskiego. O 11.23 znowu. Chwilę potem telefonuje pod numer stacjonarny - ustaliliśmy, że jest to numer podwarszawskiego domu rodziców prezesa TVP.

O 18.02 Rywin dzwoni do Kwiatkowskiego. Kolejny telefon wykonuje do Jarosława Pachowskiego (Pachowski był w latach 1998 - 2002 z nadania SLD członkiem zarządu TVP, odpowiadał za finanse i produkcje filmowe, dziś jest prezesem firmy Polkomtel, operatora telefonów komórkowych. Właśnie w sieci tego operatora - Plus GSM - prowadzone były rozmowy telefoniczne, o których piszemy powyżej).

28 lipca, niedziela

O 18.13 Rywin dzwoni do Kwiatkowskiego.

źródło:www.rzeczpospolita.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Korepetycje Język Angielski