Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl


R E K L A M A



Uwaga na wadliwe samochody Nissan
Recesja gospodarcza przywróci równowagę?
Europa Środkowa kusi firmy indyjskie
Notebooki Packard Bell EasyNote ML61 i SL81
Autostrada A2 płatna od 2010 r.
ESET Mobile Antivirus
Projektor biznesowy BenQ MP724
Wsparcie Microsoft dla debiutujących firm



Rokita na premiera
Marcin Pijaczyński / 01.09.2003 17:47

Do końca roku Platforma Obywatelska zamierza przygotować całościowy program gospodarczy, a już w przyszłym roku zażąda wielu zmian w konstytucji lub nawet zmiany całej ustawy zasadniczej. Za dwa lata ugrupowanie to chce zostać najważniejszą partią prawicy i wskazać kandydata na premiera - dowiedziała się "Rzeczpospolita".


Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej odbył w Dziwnówku trzydniowe spotkanie. Politycy PO są przekonani, że najbliższe dwa lata zdecydują o losie ich formacji. Dlatego przyjęty został podczas spotkania plan, który ma doprowadzić do tego, że partia ta stanie się do 2005 r. najsilniejszą formacją na prawicy.

Po wyborach parlamentarnych PO chce posiadać pozycję, która pozwoli wskazać własnego premiera oraz zaprosić do udziału w koalicji Prawo i Sprawiedliwość, a jeśli zajdzie taka potrzeba Ligę Polskich Rodzin i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Na spotkaniu w Dziwnówku nie mówiono o personaliach, działacze PO są jednak przekonani, że nowy układ rządzący powinien być budowany wokół Jana Rokity.

Wśród najważniejszych postulatów programowych PO znajdzie się zapewne 15-procentowa stawka podatku od osób fizycznych i firm, a także VAT. Partia Rokity zaproponuje również m.in. zmiany w konstytucji znoszące immunitet poselski, ograniczające liczbę posłów i senatorów oraz przysługujące parlamentarzystom przywileje. Partia przygotowuje się też do kampanii na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych.
www.centrumprasowe.net, www.polska.pl


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy opowiadasz się za dymisją rządu Jarosława Kaczyńskiego?
tak
nie
nie wiem



GRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron | forum
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Mundurki szkolne - Auto giełda