Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl


R E K L A M A



Pociągi pospieszne w rękach PKP Intercity
AmRest przejmuje 66% akcji spółki Sfinks
Uwaga na świąteczne kartki internetowe
Lustrzanka cyfrowa Nikon D3X
Wersja beta ESET Smart Security 4.0
Plan stabilizacji gospodarki korzystny
Inwestycje w SSE w 2007 warte 10,5 mld zł
Notebook Toshiba Qosmio X300-13O



Politycy przystanęli
Marcin Pijaczyński / 04.04.2005 12:52

Z powodu śmierci Jana Pawła II ucichła w Polsce wrzawa polityczna. Zaduma nad śmiercią i sensem życia zastąpiła przepychanki polityczne. Szacunek dla papieża i wielkiego Polaka wyrażają politycy bez względu na przynależność partyjną.

Wiele partii nie opublikowało na swoich stronach internetowych dłuższych tekstów. Zastępują je słowa krótkiej modlitwy lub cytaty z wypowiedzi papieża, a także czarno-białe zdjęcie Jana Pawła II. W ten sposób cześć zmarłemu oddają LPR i PiS. "Słowa nie są w stanie wyrazić żalu, który czujemy. Odszedł Wielki Papież, Wielki Polak, Wielki Człowiek" - czytamy na stronie PO.

"Są chwile, gdy brakuje słów, by oddać odczuwanie wielkich przeżyć. Odejście Jana Pawła II porusza wszystkich ludzi wrażliwych. Każde słowo może być banalne. W czasach nieczułych na wielkie wartości, gołosłownych w deklaracjach moralnych, zobojętnianych na człowieka, na równość ludzi i sprawiedliwość, na godność ludzkiej jedności - Jan Paweł II- Papież z Polski był i pozostanie tym, który potrafił pobudzać nadzieję i wiarę, który z ekumenizmu uczynił praktykę codzienną" – brzmi fragment oświadczenia opublikowanego na stronie internetowej SLD.

Zdecydowanie najdłuższy tekst opublikował lider Samoobrony Andrzej Lepper. Napisano w nim m.in.: "Dzisiaj i w najbliższych dniach przeżywać będziemy rozstanie z Ojcem Świętym. Wzniesiemy oczy może pełne łez spoglądając w górę tak jak już tyle razy patrzyliśmy na odlatujący z nim samolot, gdy z Polski wracał do Watykanu. Dzisiaj polski Papież, śladami Świętego Piotra i jego następców poszedł na spotkanie z Jezusem. My zostańmy szczerymi świadkami wdzięczni za życie i ofiarę Jana Pawła II".

Z kolei PSL podkreśla: "We wdzięcznej pamięci i w naszych działaniach zachowujemy przesłania, wskazania i nauki Jana Pawła II. Niech Jego dziedzictwo mądrości, dialogu, pokoju i nadziei pozwoli światu być lepszym i sprawiedliwszym".

www.centrumprasowe.net, www.polska.pl


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy opowiadasz się za dymisją rządu Jarosława Kaczyńskiego?
tak
nie
nie wiem



GRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron | forum
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Koparko ładowarki - Monitory