Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymKonwencja wyborcza PSL
Robert / 20.09.2002 15:15

"Polska - nasza wspólna sprawa", to hasło pod którym Polskie Stronnictwo Ludowe idzie do wyborów samorządowych w 2002 roku. W sobotę, 14 września, odbyła się w Warszawie Krajowa Konwencja Wyborcza, która rozpoczęła oficjalną kampanię wyborczą Stronnictwa. Prezes PSL Jarosław Kalinowski zapewnił, że ludowcy mają uczciwą i realną ofertę dla wyborców, a swój program opierają o tradycyjne wartości, ale kierują go także do ludzi młodych.
Na uroczystą inaugurację kampanii przybyło do stolicy ponad półtora tysiąca kandydatów w wyborach samorządowych i członków PSL, z czego niemal połowę stanowili ludzie młodzi.
Wicepremier Jarosław Kalinowski powiedział do zgromadzonych, że ufa im i dlatego wierzy w dobry wynik w wyborach.


Konwencję rozpoczęły przemówienia: wiceprezesa NKW Eugeniusza Kłopotka, przewodniczącego Rady Naczelnej Franciszka Jerzego Stefaniuka, sekretarza NKW i szefa Sztabu Wyborczego Jana Burego, wicewojewody mazowieckiego Elżbiety Lanc i młodych działaczy Stronnictwa - Witolda Perki z Forum Młodych Ludowców oraz Artura Ławniczaka i Magdaleny Małolepszej ze Związku Młodzieży Wiejskiej. "Przybyliśmy, by pokazać naszą jedność i siłę, naszą wolę budowania pomyślnej przyszłości dla Polski i Polaków. (...) Nie bójmy się wyzwań przyszłości" - tymi słowami przywitał uczestników Konwencji poseł Eugeniusz Kłopotek.
Liderzy PSL podkreślali jedność w Stronnictwie. Przewodniczący Rady Naczelnej Franciszek Jerzy Stefaniuk mówił m.in.: "Nasze pokolenie szło i idzie ze sztandarami Waldemara Pawlaka i Jarosława Kalinowskiego. (...) Pójdziemy do wyborów polską drogą, pójdziemy śladami naszych przywódców i pójdziemy na czele z prezesem Jarosławem Kalinowskim". "Pójdziemy, biorąc ze sobą tradycję, ale przyjmując wyzwanie nowoczesności, pójdziemy z naszą młodzieżą" - dodał. Wtórował mu szef Sztabu Wyborczego Jan Bury, który stwierdził, że ludowcy mają partię scementowaną, silną pod przywództwem Jarosława Kalinowskiego. "Nie muszę, jak kolega z SLD na swojej konwencji wyborczej, ze wstydem mówić o kłótniach, rozłamach, czy rękoczynach. Nasza partia jest silna jednością" - powiedział.
Podczas Konwencji zaprezentowano też piosenkę wyborczą PSL. "Nasza ziemia potrzebuje paru zmian, gdzie jałowy ugór, mamy nowy plan. Niech nas żadna praca nie odstrasza, niech nasza ziemia będzie nasza. Nam potrzeba chłopa, co się na tym zna. Nam potrzeba szkoły, która światło da. I po to mamy drogę prostą, by nas naprzód niosła. Nie zboczymy z niej, kiedy widać cel" - brzmi tekst piosenki.
Szef Sztabu Wyborczego Jan Bury podkreślił, że przed rozpoczęciem kampanii wyborczej przeszkolono setki kandydatów i przeprowadzono uczciwą weryfikację, organizując specjalne egzaminy dla kandydatów, którzy po raz pierwszy startują w wyborach. Ci, którzy najlepiej zdali egzamin, otrzymali podczas Konwencji z rąk prezesa J. Kalinowskiego, specjalne certyfikaty.


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Doradca hotelowy szkolenia