Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymMarek Balicki - List otwarty do kandydatów na prezydenta Warszawy
www.sld.org.pl / 22.10.2002 16:15

List otwarty do kandydatów na prezydenta Warszawy – liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej – Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Olechowskiego.

W najwyższym stopniu jestem zaniepokojony ostatnimi wydarzeniami w Sejmie, które stanowią zagrożenie dla demokracji. Grupa nieodpowiedzialnych polityków z Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony naruszyła porządek i przestrzeganie prawa w Sejmie RP, blokując obrady izby. To niespotykany w dziejach polskiego parlamentaryzmu przypadek godzący w istotę demokracji parlamentarnej. Dzięki zdecydowaniu marszałka Sejmu Marka Borowskiego, prawo i porządek w Sejmie zostały przywrócone. To historyczna decyzja. Dowodzi ona, że demokracja w obliczu anarchii i destrukcji może być silna i stanowcza.

Zbulwersowany jestem postawą, jaką w związku z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie przyjęły PiS i PO. Ugrupowania wypisujące na swoich sztandarach słowa: demokracja i prawo, poparły działania godzące w demokrację i wspierające naruszenie prawa w parlamencie, który to prawo stanowi. Taki właśnie wymiar ma poparcie przez PiS i PO wniosku Ligi Polskich Rodzin o odwołanie marszałka Sejmu RP Marka Borowskiego.

Zachowanie PO i PiS, ugrupowań których Panowie jesteście liderami budzi moje poważne obawy co do przyszłości warszawskiego samorządu. Wasze niejednoznaczne zachowanie w obronie demokracji parlamentarnej musi skłaniać do pytania, czy również idea samorządności nie zostanie przez Panów potraktowana instrumentalnie. Czy samorządność nie stanie się w Waszych rękach tylko narzędziem do realizacji innych planów politycznych? Warszawiacy muszą mieć co do tego jasność.

Dlatego apeluje do panów abyście jednoznacznie określili swój stosunek do demokracji, do przestrzegania prawa i porządku. Wzywam Panów do jasnej deklaracji w sprawie odrzucenia wniosku Ligi polskich Rodzin o odwalanie Marka Borowskiego – marszałka, który przywrócił godność Sejmowi i dowiódł, że demokracja może być silniejsza od anarchii i destabilizacji!

Wasza postawa jest ważna dla przyszłości demokracji w Polsce i dla jasności intencji politycznych kandydatów na prezydenta Warszawy.


Marek Balicki

22 10 2002

źródło:www.sld.org.pl


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Szczyrk